Neej.cz > Cestování > Pět tipů na zajímavou dovolenou v ČR

Pět tipů na zajímavou dovolenou v ČR

Zkuste letos prožít dovolenou netradičně a zajímavě. Zažijte adrenalin, naučte se jezdit na koni jako indiáni nebo se přeneste do pohádky.

Tipy na zajímavou dovolenou v ČR | Ilustrační foto


Dovolená v indiánské vesnici s koňmi

Také byl váš dětský sen stát se indiánem? Nebo chcete své děti naučit jezdit na koni? Prožijte dovolenou v indiánské vesnici, kde nebude chybět dobrodružství a romantika. Bydlet budete v tee-pee uprostřed přírody a vzít můžete s sebou i svého psího mazlíčka. Naučíte se nejen jezdit na koni, ale i vyrábět šíp, korálkovou ozdobu, mokasíny a zahrát si můžete s dětmi indiánské hry.
Dovolená je i pro milovníky pěší turistiky nebo cyklisty, kdy je možné objevovat krásy přírody a kulturních památek. Milujete hučení řeky? Co takhle rozložit si deku na jejím břehu a odpočívat? Pochutnat si pak můžete na rožněném masu na ohni a zrelaxovat v indiánské sauně.


Dovolená na ekofarmě

Jste rádi obklopeni přírodou a zvířaty? A co takhle strávit dovolenou na jedné z ekofarem? Například v jižních Čechách se nachází atraktivní místo k odpočinku a příjemnému prožití dovolené. Zavítejte na Ekofarmu Horní Chrášťany, kde na vás čeká nově zrekonstruovaná a stylová ekofarma. K jídlu vám bude připravena strava z místních domácích specialitách z ekologických produktů přímo z farmy. Nevšední ubytování pak můžete zažít v lovecké chatce, která je 200 metrů od ekofarmy, a usínat pouhých pár metrů od obory s daňky, muflony a jeleny. Domů si pak odvezte vynikající domácí eko produkty (sýry, ryby, vejce, jogurty, hovězí maso, zvěřinu).

  • Cena ubytování na ekofarmě – apartmán s kuchyňkou pro 6 osob za 3.000 Kč za noc, pokoje 500 Kč / osoba na 1 noc
  • Cena ubytování v lovecké chatě – 1 500 Kč / noc
  • Více se dozvíte na http://www.ekofarmachrastany.cz/

Dovolená v Adrenalin Park Jeseníky

Ti, co si rádi pumpují do žil adrenalin, je tu v českých podmínkách něco nevídaného: adrenalinový park v Jeseníkách. Adrenalin Park Jeseníky zaručuje nevšední zážitky, dobrodružství a pořádnou dávku adrenalinu. Těšit se můžete na lanové centrum až se 47 překážkami. Kolena se Vám roztřesou na Adrenalin Tower, což je 14 metrů vysoká věž s lanovou sítí, jakobovým žebříkem a horolezeckou stěnou. Pro děti od čtyř let je tu Dětské lanové centrum se speciálním samo jistícím systémem se 13 překážkami. Výskat budete na Obří houpačce a Obří lanovce se 140 metrů dlouhým sjezdem. Užít si také můžete jízdu na westernových koních či trampolínách. Nechybí ani oblíbený Paintball v seníku a v lese se spoustou přírodních překážek.


Dovolená v pohádkové vesničce

Toužíte vrátit se občas do dětských let? I v dospělosti se rádi podíváte na oblíbenou pohádku? Zkuste netypické ubytování, které Vás přenese do oblíbených dětských pohádek. Bydlet můžete v domku s názvem Sněhurka, Rákosníček, Mlýn, Karkulka, Nebe a Peklo, Pařez, Budulínek, Rumcajs a Cipísek, Švec nebo U kováře Matěje. Pohádková vesnička je součástí ubytovacího resortu Hotel Podlesí a byla vystavěna v průběhu roku 2011 a 2012. Nachází se ve svahu na okraji lesa přímo za hotelem. Vstup do vesničky je pouze možný pro ubytované hosty. Každý domek je určen pro čtyři osoby, a to zejména pro rodiny s dětmi. V přízemí se nachází předsíňka, útulná světnička a sociální zařízení se sprchou, v podkroví pak manželské dvoulůžku a dvě samostatná lůžka.


Dovolená na obytné lodi či hausbótu

Jste milovníci vody? Líbí se Vám pohupování lodi na vodní hladině a vždycky jste si chtěli vyjet po řece? Pak je pro vás tou správnou volnou dovolená na lodi či hausbótu, který můžete řídit bez jakéhokoliv oprávnění či zkoušek. Užijte si rekreační plavbu a staňte se kapitánem. Půjčovny jsou umístěny v Praze Holešovicích a v Poděbradech. Poznejte romantická zákoutí Vltavy a Labe a podívejte se na známá místa z jiného úhlu pohledu. S loďmi či hausbóty můžete zažít pohodovou aktivní relaxaci.


Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka