Neej.cz > Finance > Půjčky > Chcete bezúročnou půjčku? Poradíme jak na to

Chcete bezúročnou půjčku?
Poradíme jak na to


Podělíme se s Vámi o tajemství. Vzít si půjčku a nezaplatit za ni ani o korunu navíc? Ač to zní neuvěřitelně, takovou variantu nabízí kreditní karta. Stačí využít bezúročné období a rázem máte půjčku zadarmo. Proč tedy tuto možnost přehlížet? Můžete utrácet, i když nevlastníte dostatečnou hotovost na svém účtu, a splatit to až za nějakou dobu. Poradíme Vám, jak na to.Jak funguje kreditní karta?

Nejdříve si uveďme její sesterskou variantu, a to kartu debetní. Tato karta se používá pro čerpání finančních prostředků z běžného účtu. Kolik si uložíte na účet, tolik můžete utratit. Naopak kreditní karta je určitou formou úvěru, kdy při jejím použití čerpáte půjčku do určitého limitu. Ten obvykle bývá až do výše trojnásobku Vašeho měsíčního příjmu. K dispozici Vám jsou peníze banky, a tak na běžném účtu nemusíte mít žádnou hotovost. Úvěr jednoduše později splatíte spolu s naúčtovanými úroky. Jak jsme již v úvodu nastínili, úrokům se můžete zcela vyhnout. Stačí půjčku splatit ve lhůtě bezúročného období.

Jak nejlépe využít bezúročné období?

Výrazně ušetříte, když využijete bezúročné obdobní na bezhotovostní platby kartou. V případě, že vybíráte peníze z bankomatu, jsou ihned úročeny od data výběru a bezúročné období se na ně nevztahuje. Délka tohoto období může být až 55 dní, a odvíjí se od toho, kdy jste nákup uskutečnili. Uveďme si dvě varianty nákupu:

  • Pokud uskutečníte nákup první den v měsíci, máte na splacení dluhu čas celý měsíc + dalších 25 dní z následujícího měsíce. Tím získáte bezúročné období o délce 55 dní.
  • Pokud uskutečníte nákup poslední den v měsíci, máte na splacení dluhu čas už jen 25 dní z následujícího měsíce, čímž se Vám bezúročné období zkrátí na dobu 25 dnů.

Na co si dát pozor při použití kreditní karty?

Zjistěte si, zda je kreditní karta opravdu výhodná. Takovým ukazatelem jsou poplatky za její vedení. Ty se odvíjí od podmínek banky, typu karty a rozsahu sjednaných doplňkových služeb a pojištění. Zajímejte se také o poplatky za správu úvěru, za transakce kartou, za překročení úvěrového rámce či nesplacení úvěru. Snažte se peníze splatit do lhůty bezúročného období, jinak zaplatíte na ročním úroku od 12 do 24 %. Omezte výběry z bankomatu na minimum, protože jsou vysoce zpoplatněny. Mějte rovněž neustálý přehled, kolik peněz jste již odčerpali a při samotných platbách dbejte na bezpečnost.Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka