Neej.cz > Finance > Půjčky > Hledáte práci? I vy můžete získat půjčku

Hledáte práci? I vy můžete získat půjčku


Být nezaměstnaný má řádu nevýhod. Finančně jste odkázáni na pomoc ze strany státu a v případě potřeby nedosáhnete na bankovní úvěr. Banky totiž vyžadují dostatečnou bonitu klienta a příjem ze zaměstnání. Pokud jste se i Vy ocitli v situaci, kdy hledáte práci, ale nedostávají se Vám peníze na úhradu nenadálých výdajů, nemusíte si zoufat. Váš problém pomohou vyřešit půjčky pro nezaměstnané.Jaké máte možnosti?

Pro lidi bez zaměstnání jsou dostupné zejména dva druhy nebankovních půjček: americké hypotéky a mikropůjčky. Zatímco s mikropůjčkou dosáhnete na částku obvykle do výše 10 000 Kč, s americkou hypotékou se částka podstatně navyšuje, a to až do 70 % hodnoty nemovitosti, kterou se musíte za úvěr zaručit. Získat tedy můžete i několik set tisíc korun a využít je třeba na úhradu jiných půjček.

Jaké výhody přináší mikropůjčky?

Společnosti poskytující tyto půjčky si zakládají na jednoduchém systému. Stačí vyplnit online žádost a vyčkat na posouzení automatizovaným systémem. To obvykle trvá pár minut. Zaslání peněz je provedeno okamžitě po schválení žádosti a nejpozději do 24 hodin se Vám peníze připíšou na účet. Mikropůjčky nejsou náročné na pověst klienta, proto nevadí ani záznam v registru dlužníků.

Jaké výhody přináší americká hypotéka?

Americká hypotéka je vhodná v momentě, kdy očekáváte v brzké době nástup do nového zaměstnání nebo se aktivně podílíte na hledání práce. Splátky mohou být rozloženy až na dobu 25 let a je proto důležité mít dostatečný a trvalý příjem na splácení úvěru. Tuto hypotéku můžete využít na cokoliv, není nutné investovat vypůjčené peníze do bydlení. Úroková sazba je přijatelná a oproti běžnému spotřebitelskému úvěru dokonce nižší.

Na co je třeba dávat si pozor?

Půjčky pro nezaměstnané mají i svá rizika. Tyto půjčky použijte v případě krátkodobé nezaměstnanosti a nevyužívejte je ke koupi věcí, které ve skutečnosti nepotřebujete. Setkat se můžete s nepoctivými poskytovateli, v jejichž smlouvách je ukryta řada ustanovení o poplatcích a sankcích. Jelikož tato půjčka klade na klienty minimum požadavků, dohlížejí poskytovatelé na platební morálku a řádné splácení. Za nedodržení splatnosti hrozí naúčtování vysokých pokut. U mikropůjček počítejte také s vyšším RPSN za poskytnutí půjčky. Čím prokážete vyšší bonitu, tím je půjčka levnější.Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka