Neej.cz > Finance > Půjčky > Levná půjčka pro ty, kteří mají čím ručit

Levná půjčka pro ty, kteří mají čím ručit


Ti, kdo prokáží dostatečný příjem a mohou se pochlubit čistým registrem dlužníků, dosáhnou na všechny typy bankovních a nebankovních půjček. Mohou však narazit na limit částky, kterou jim finanční instituce půjčí. Pokud výše úvěru nesplňuje Vaše představy a potřebujete výrazně vyšší částku, existuje jedno levné řešení: americká hypotéka, která je určena pro všechny, kteří mají čím ručit.Představme si americkou hypotéku

Jedná se o dlouhodobý spotřebitelský úvěr, který je bezúčelový, a tak nejste povinni využít peníze na bydlení či nákup nemovitosti. Získané finance můžete investovat do podnikání nebo s nimi splatit jiné úvěry. Výše americké hypotéky se odvíjí od schopnosti úvěr splácet, avšak maximálně do 70 % z ceny zastavované nemovitosti. Některé banky či nebankovní společnosti uvádí horní limit, nad nějž Vám již nepůjčí.

Podobnost a rozdíly s klasickou hypotékou

S klasickou hypotékou má americká hypotéka společné to, že za poskytnutí úvěru ručíte nemovitostí. Naopak rozdíl najdeme v úrokové sazbě, která je u této hypotéky o něco vyšší, ale stále je výhodnější než u běžných spotřebitelských úvěrů. Delší je také celková doba splatnosti a možnost splatit úvěr předčasně, a to bez sankcí.

U koho si sjednat americkou hypotéku?

Americkou hypotéku nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti. Liší se v podmínkách poskytnutí úvěru a v množství dokládaných dokumentů.

Banky

Na banku se obraťte tehdy, když můžete prokázat dostatečné příjmy. Možná se setkáte s požadavkem dostatečné bonity, která je pro žadatele často nesplnitelná. Čekejte zdlouhavé vyřizování a dokládání všech možných dokumentů. Banku také zajímá Vaše platební historie, ale odměnou za všechna tato úskalí je Vám nižší úrok než u nebankovní společnosti.

Nebankovní společnosti

Nebankovní společnost má obecně mírnější podmínky. Vyřízení půjčky je jednoduché, bez zbytečného papírování. Často není vyžadováno potvrzení o příjmu a překážkou není ani záznam v registru dlužníků. Úvěr je vyřízen do 14 dnů a získají ho i ti, kteří u banky neuspěli. Menší nevýhodou může být vyšší úrok, ale není to pravidlem. Některé společnosti nabízejí úročení srovnatelné s bankovní americkou hypotékou.

Na co si dát pozor?

Dbejte na to, abyste americkou hypotéku spláceli včas. V případě vynechání splátek či při platební neschopnosti riskujete ztrátu nemovitosti. Od věci není zjistit si veškeré poplatky, například za schválení hypotéky a následné vedení úvěrového účtu. Nečekejte žádné státní výhody. Tím, že je tento úvěr neúčelový, nelze na něj čerpat státní podporu, ani si odečítat úroky z daní.Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka