Neej.cz > Finance > Půjčky > Nebankovní půjčky: dostupnější, ale mají svá rizika

Nebankovní půjčky:
dostupnější, ale mají svá rizika


Nebankovní půjčky v některých lidech vzbuzují obavy, ale jsou i tací, kteří s nimi mají pozitivní zkušenosti a neváhají se na prověřené poskytovatele kdykoliv obrátit. Faktem je, že nebankovní půjčky jsou dostupnější než kdy jindy a podmínky pro jejich získání jsou stále mírnější. Uveďme si objektivně výhody i rizika nebankovních půjček a jaké úvěry si můžete sjednat.Typy nebankovních půjček

Rozlišujeme několik typů nebankovních půjček: mezi nejžádanějšími vůbec jsou mikroúvěry, ale na oblibě si získávají i americké hypotéky, půjčky od soukromých osob či P2P systémy.

Mikropůjčky

Tyto malé půjčky se řadí mezi krátkodobé, kdy zájemci mohou zažádat až o 10 000 Kč. Na rozdíl od jiných typů úvěrů, tyto půjčky se splácí jednorázově, a to do 31 dnů. Vyhledávané jsou zejména pro svou rychlost a snadnou dostupnost. Pokud tedy uslyšíte o půjčce před výplatou, SMS půjčce či finské půjčce, jedná se právě o mikropůjčku.

Americké hypotéky

Ať už potřebujete peníze ke splnění snu, k podnikání či ke splacení jiné půjčky, peníze na cokoliv Vám poskytne americká hypotéka. Podmínkou je dát zástavní právo k nemovitosti. Směle pak můžete požádat až o 70 % hodnoty zastavené nemovitosti. Díky nízkému úroku je tento dlouhodobý úvěr levnější než spotřebitelské úvěry.

Půjčky od soukromých osob

Úvěr od soukromé osoby je jednou z možných alternativ, pokud Vás odmítli v bance z důvodu problémů se splácením jiných úvěrů. Soukromé osoby nabízejí celou řadu půjček s benevolentními podmínkami, ale s vyšším úrokem. Na tyto půjčky můžete narazit nejen na internetu, ale i v novinách nebo autobusových zastávkách.

P2P systémy

Peer-to-peer půjčky jsou snadné cesty k úvěru a k výhodné investici. Tento systém je založen na přímém půjčování peněz mezi zájemci o půjčku a investory, a to prostřednictvím internetových aukcí.Výhody nebankovních půjček

Výhodou nebankovních půjček je jejich snadná dostupnost. Nepředkládáte dokumenty o Vaší aktuální situaci, proto mohou uspět i nezaměstnaní, důchodci, ženy na mateřské dovolené nebo lidé se záznamem v registru dlužníků. Sjednání půjčky je jednoduché a rychlé, a to hlavně u SMS půjček. Žádost o půjčku se podává prostřednictvím internetového formuláře, po zaregistrování i formou SMS zprávy.

Nevýhody a rizika

Nebankovní půjčky mají obecně vyšší RPSN než bankovní. Je to dáno tím, že nebankovní poskytovatelé se potýkají s větším rizikem v podobě nesplácení. Úvěr se proto může prodražit. Žadatelé o tyto půjčky se také mohou setkat s nespolehlivými a podvodnými společnostmi. Pátrejte po recenzích a zkušenostech ostatních a obraťte se zejména na známé poskytovatele. Všímejte si také smluvních podmínek, doby splatnosti a poplatků, které jsou s půjčkou spojeny.

Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka