Neej.cz > Finance > Půjčky > První volba při výběru půjčky: Bankovní půjčka

První volba při výběru půjčky:
Bankovní půjčka


Půjčky od bank jsou nejbezpečnějším způsobem, jak přijít k penězům. Bankovní trh je plný konkurenčních finančních institucí, proto se jednotlivé banky snaží udržet si klienty a nalákat je na výhodné úrokové sazby. Ve smlouvách nenajdete žádné sporné body a nesetkáte se s nezákonnými praktikami.Výhodné bankovní půjčky

S bankovní půjčkou získáte vyšší částky než u nebankovních společností. Banky poskytují půjčky za relativně nízký úrok a úvěr Vás tolik finančně nezatíží. Riziko nesplacení je nízké – banky si Vás před uzavřením smlouvy prověří, čímž chrání nejen sebe, ale i Vás. Penále za pozdní splácení Vás nepřivedou do dluhové pasti, jako by se to mohlo stát u některých neseriózních nebankovních společností. Podle svých možností si sami zvolíte délku splácení a výši měsíčních splátek.

Podmínky získání bankovní půjčky

Každá žádost o půjčku je posuzována individuálně a přesnou nabídku se dozvíte až po vyhodnocení míry rizika, zda budete schopni úvěr splácet. Podmínkou k získání je plnoletost, doložení potvrzení o čistém příjmu a dva doklady totožnosti. Některé banky vyžadují výpis z běžného účtu a doklad potvrzující adresu. Při žádosti o úvěr proto raději přineste více dokladů, nežli méně.

Banky od Vás budou vyžadovat souhlas k prolustrování v registrech dlužníků. Praxe je taková, že jakmile zjistí negativní záznam, je na Vás nahlíženo jako na osobu se zhoršenou platební morálkou a úvěr Vám bude zamítnut, popřípadě nabídnut za mnohem vyšší úrok.

Jaké typy půjček banky nabízejí?

Banky se specializují na různé úvěrové produkty a každý je určen pro konkrétní situaci. Přinášíme Vám charakteristiku nejčastějších typů úvěrů.

Spotřebitelský úvěr

Jedná se o nejběžnější typ úvěru, který sjednáte u každé banky. Podle využití jej dělíme na účelový a neúčelový. Účelový úvěr je poskytován na konkrétní věc, naopak neúčelový je možné použít na financování čehokoliv.

Hypoteční úvěr

Tento dlouhodobý účelový úvěr je určen k financování potřeb spojených s bydlením. Bance poskytujete zástavní právo k nemovitosti, a za to získáte nízkou úrokovou sazbu.

Kontokorentní úvěr

Tento úvěr je spjat s běžným účtem a umožňuje čerpat prostředky na Vašem účtu do minusu. Po zaplacení části či celé minusové částky je možné opětovně jej využít.

Revolvingový úvěr

Banka Vám přizná určitý úvěrový limit, který můžete podle potřeby čerpat. Pokud jej nevyužijete, neplatíte žádné měsíční splátky. Tento úvěr je účelový a nezávislý na konkrétním běžném účtu.

Konsolidační úvěr

Umožňuje sloučit několik úvěrů od různých poskytovatelů do jednoho. Výsledkem je výrazně nižší měsíční splátka a úspora na poplatcích za stávající půjčky. Zvolit si můžete délku splácení i výši splátek.

Americká hypotéka

Tato hypotéka nabízí výhodnou úrokovou sazbu, která je nižší než u klasických spotřebitelských úvěrů. Na rozdíl od klasické hypotéky je tento typ úvěru neúčelový. Společné je pouze poskytnutí zástavního práva k nemovitosti.

Akceptační úvěr

Banka přijímá vůči svému klientovi odpovědnost za směnku vystavenou na jeho jméno. Stává se tak hlavním směnečním dlužníkem a ve lhůtě splatnosti se zavazuje splatit směnku za dlužníka.

Eskontní úvěr

Banka dává souhlas k odkupu směnky před započetím její splatnosti a směnka se tak převádí na banku. Věřitel obdrží částku o nominální hodnotě směnky sníženou o eskontní provizi.Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka