Neej.cz > Finance > Půjčky > Sloučete své dluhy a ušetřete

Sloučete své dluhy a ušetřete


Splácení půjčky dokáže zatížit rodinný rozpočet. Ale co když se potýkáte hned s několika úvěry a ohrožují Vaše základní lidské potřeby? Vyhněte se existenčním problémům i exekuci a postavte se opět finančně na nohy. Slučte své dluhy do jednoho a výrazně ušetřete.Co je to konsolidace?

Sloučení půjček je finančními institucemi odborně nazýváno konsolidace. Nezáleží na tom, u jakých společností a bank máte závazky, všechny půjčky je možné nahradit jednou půjčkou, a to obvykle až do výše 600 tisíc Kč. Všechny formality za Vás vyřídí nový věřitel a navíc můžete získat další peníze. Není problém spojit do jedné půjčky veškeré spotřebitelské úvěry, kreditní karty i kontokorenty.

V čem je konsolidace výhodná?

Každý měsíc zaplatíte na nové splátce méně, třeba i o tisíce korun. Tato celková splátka bude nižší než součet všech stávajících splátek. Ušetříte také na poplatcích za jednotlivé úvěry a budete mít rychlý přehled, kolik a kde splácíte. Nestane se Vám, že na nějakou splátku zapomenete. Výhodou je také možnost nastavit si flexibilní dobu splácení a upravit si podle potřeby splátkový kalendář.

Pro koho je konsolidace určena?

Sloučení půjček je určeno zejména pro klienty, kteří nejsou spokojeni s výší splátek u svých půjček a chtějí jejich sjednocením docílit lepších podmínek, snazší orientace ve splátkách a nižší úrokové sazby. Obtížnější s hledáním finanční instituce to mohou mít lidé, kteří opakovaně včas nespláceli, ale i oni mají šanci uspět.

Příklad konsolidace

Manželé Novákovi v současné době splácejí:

  • Bankovní úvěr ve výši 120 tisíc Kč,
  • kreditní kartu ve výši 50 tisíc Kč,
  • hotovostní půjčku od nebankovní společnosti ve výši 30 tisíc Kč a
  • kontokorent ve výši 10 tisíc Kč.

Souhrn všech úvěrů a půjček činí 210 tisíc Kč a souhrn měsíčních splátek dělá 6 455 Kč. Doplatit jim zbývá částka ve výši 130 tisíc Kč. Konsolidováním úvěrů u banky či nebankovní společnosti získají:

  • nový úvěr ve výši 160 tisíc,
  • úrokovou sazbu 11 % a
  • měsíční splátky nižší o 2 090 Kč.

Bez potíží zaplatí stávající půjčky, získají 30 tisíc Kč na svůj běžný účet a měsíční splátka se jim sníží na 4 365 Kč.Copyright © 2021 Marek Stanovský, všechna práva vyhrazena

Kontakt na provozovatele

O projektu NEEJ.cz

Právní doložka