Neej.cz > Finance > Půjčky

Rychlá půjčka: až 5000 Kč do 15 min

Neej.cz – Rady, tipy, srovnání


Peníze snadno a rychle - půjčka bez doložení příjmů - bez nahlížení do registrů - peníze ihned do 10 minut... Těmito a podobnými slogany se online půjčky hlásí o Vaši přízeň.

Během 5 minut Vám pomůžeme najít takovou, se kterou překlenete akutní finanční problémy bez zbytečných rizik. Připravili jsme pro Vás Velký průvodce světem mikropůjček, díky kterému můžete získat půjčku rychle, pohodlně a hlavně bezpečně a levně.

Proč platit za úvěr poplatky, když můžete mít půjčku zcela zdarma? Nač se zdržovat s placením registračního poplatku, když existují SMS půjčky bez těchto poplatků?

Nemusíte sedat na lep fiančním pirátům. Projděte si naše rady a tipy a získejte rychlou, levnou a bezpečnou půjčku ještě dnes.

Velký průvodce světem mikropůjček

1. Nez požádáte o mikropůjčku

Než se vrhnete do světa mikropůjček, ověřte si, zda si nemůžete jednoduše a rychle půjčit od banky. Máte bankovní účet a máte k němu kontokorent? Pak si částku do 5000 nebo 10000 Kč nebo i více můžete půjčit jednoduše výběrem ze své platební karty. Pokud kontokorent nemáte, můžete si jej u většiny bank nechat zřídit. Pokud máte pravidelný příjem a čisté registry, neměl by to být problém. V opačném případě se můžete vrhnout do světa mikropůjček.

2. Požádejte si o mikropůjčku zdarma

Půjčka zdarma - zdá se Vám to jako pohádka? Je to realita - některé společnosti poskytují první úvěr zdarma aby získaly nové zákazníky. Abyste měli půjčku opravdu zadarmo, je potřeba půjčku včas a řádně splatit. V opačném případě budete nejen platit poplatek za půjčení, ale také sankční poplatky. Některé společnosti podmiňují půjčku zdarma tím, že půjčku splatíte přesně 20. den. Dejte si na to pozor. Je také nutné počítat s tím, že společnosti, které první půjčku poskytují zadarmo, dobře vědí, co dělají. Velká část zákazníků si totiž půjčí opakovaně, ovšem opakované půjčky jsou již za standardní poplatek. Společnosti, které poskytují půjčky zdarma, jsou například Zaplo nebo Ferratum.3. Půjčky bez registračního poplatku

Většina mikropůjček požaduje při registraci zalsání ověřovacího poplatku 1 Kč. Pokud je vám proti srsti platit - byť minimální částku - za něco, co jste ještě nezískali, vězte, že existují společnosti, které tento poplatek nevyžadují.

Mezi půjčky bez poplatku 1 Kč patří například:


4. Nechcete půjčku na účet? Žádejte půjčku na složenku

Drtivá většina mikropůjček je zasílána na účet. Pokud z jakýchkoliv důvodů půjčku na účet nechcete, můžete si požádat u společnosti, která zasílá peníze na složenku. Je ale nutné počítat s tím, že peníze k Vám poputují o něco déle - přibližně 2 - 3 pracovní dny.


Co je to mikropůjčka? Mikropůjčka neboli půjčka před výplatou či SMS půjčka je malá nebankovní půjčka zpravidla do 5000 Kč se splatností do 30 dní. Splácí se jednou splátkou na konci splatnosti, splátka se skládá z půjčené částky a poplatku za půjčení. Mikropůjčka se vyznačuje rychlostí vyřízení - peníze můžete mít ještě v den podání žádosti, a minimem formalit. Slouží k překlenutí akutního nedostatku financí před výplatou, neměla by sloužit k financování splátky jiné půjčky. Její výhodou je rychlost s snadná dostupnost, nevýhodou pak poměrně vysoká cena za půjčené peníze.


Na co si dát pozor

Mikropůjčku lze získat snadno a rychle, o to větší však v sobě skrývá rizika. Dodržujte základní "bezpečnostní" pravidla aby Vám půjčka pomohla a nedostala Vás do větších problémů

  • Mikropůjčku včas a řádně splaťte
  • Přehodnoťte rodinný rozpočet, abyste si nemuseli opět půjčovat
  • Pokud půjčku nemůžete splatit, nestrkejte hlavu do písku, ale situaci řešte.
    Komunikujte s věřitelem a dohodněte se na splátkovém kalendáři.
  • Nepůjčujte si na zbytečnosti
  • Nepůjčujte si pro někoho jiného
  • Důkladně si přečtěte smlouvu o půjčce
  • Půjčujte si jen od prověřených společností, vyhněte se půjčkám od soukromých investorů
  • Využijte zdarma rad neziskových organizací - více se dozvíte zde